Laskuvarjotoimikunta on suomalaisen laskuvarjourheilun korkein valtakunnallinen asiantuntijaelin. Se toimii Suomen Ilmailuliitto ry:n alaisuudessa. Laskuvarjotoimikunta edustaa suomalaisia hyppääjiä ja hyppykerhoja sekä tehostaa lajin näkyvyyttä Suomessa.

Palautetta laskuvarjotoimikunnalle ja sen alaisille työryhmille voit lähettää tällä lomakkeella.

Voit myös ottaa yhteyttä laskuvarjotoimikunnan jäseniin oheisilla sähköpostosoitteilla.

Myös seuraavat sähköpostiosoitteet ovat käytössä:

  • lt@laskuvarjotoimikunta.fi, koko laskuvarjotoimikunta
  • ktr@laskuvarjotoimikunta.fi, kalustoasiat
  • eksaminaattorit@laskuvarjotoimikunta.fi, eksaminaattorit

Laskuvarjotoimikunta 2021

Timo Kokkonen, puheenjohtaja
Oulu Skydive Center ry

timo.kokkonen@laskuvarjotoimikunta.fi

 

 

Petri Lydén, varapuheenjohtaja, oppilaskoulutus ja kuvunkäsittely
Tampereen Laskuvarjokerho ry
Skydive Finland ry

petri.lyden@laskuvarjotoimikunta.fi

 

Jorma Löfgren, kilpailu ja tuomarointi
Skydive Finland ry

jorma.lofgren@laskuvarjotoimikunta.fi

 

 

Kimmo Paularanta, turvallisuus ja kouluttajakoulutus
Oulu Skydive Center ry

kimmo.paularanta@laskuvarjotoimikunta.fi

 

Simo Aro, hyppylentotoiminta ja turvallisuustoimikunta
Skydive Finland ry, Oulu Skydive Center ry

simo.aro@laskuvarjotoimikunta.fi

 

 

Henrik Erkkilä, tietojärjestelmät
Oulu Skydive Center ry

henrik.erkkila@laskuvarjotoimikunta.fi

 

 

Jarkko Orava, verkkosivut ja tiedotus
Oulu Skydive Center ry

jarkko.orava@laskuvarjotoimikunta.fi

 

Tomi Kallunki, kalustoasiat ja tandemkoulutus
Skydive Karjala ry

tomi.kallunki@laskuvarjotoimikunta.fi

 

Jussi Sistonen, kalustoasiat
Skydive Finland ry

jussi.sistonen@laskuvarjotoimikunta.fi