Laskuvarjotoimikunta on suomalaisen laskuvarjourheilun korkein valtakunnallinen asiantuntijaelin. Se toimii Suomen Ilmailuliitto ry:n alaisuudessa. Laskuvarjotoimikunta edustaa suomalaisia hyppääjiä ja hyppykerhoja sekä tehostaa lajin näkyvyyttä Suomessa.

Voit ottaa yhteyttä laskuvarjotoimikunnan jäseniin oheisilla sähköpostosoitteilla.

Myös seuraavat sähköpostiosoitteet ovat käytössä:

  • lt@laskuvarjotoimikunta.fi, koko laskuvarjotoimikunta
  • ktr@laskuvarjotoimikunta.fi, kalustotyöryhmä
  • eksaminaattorit@laskuvarjotoimikunta.fi, eksaminaattorit

Laskuvarjotoimikunta 2019

Timo Kokkonen, puheenjohtaja
Oulu Skydive Center ry

timo.kokkonen@laskuvarjotoimikunta.fi

 

 

Jarkko Orava, varapuheenjohtaja
Oulu Skydive Center ry

jarkko.orava@laskuvarjotoimikunta.fi

 

Pasi Pirttikoski, Kilpailu ja tuomarointi
Hämeen laskuvarjourheilijat ry

pasi.pirttikoski@laskuvarjotoimikunta.fi

Kimmo Paularanta, Turvallisuus ja kouluttajakoulutus
Oulu Skydive Center ry

kimmo.paularanta@laskuvarjotoimikunta.fi

 

Kari Huhta, koulutus
Vaasan Laskuvarjokerho ry

kari.huhta@laskuvarjotoimikunta.fi

 

Simo Aro, hyppylentotoiminta ja turvallisuustoimikunta
Skydive Finland ry, Oulu Skydive Center ry

simo.aro@laskuvarjotoimikunta.fi

 

 

Henrik Erkkilä, tietojärjestelmät
Oulu Skydive Center ry

henrik.erkkila@laskuvarjotoimikunta.fi

 

 

Hannamari Rissanen, Kerhosuhdevastaava
Skydive Finland ry

hannamari.rissanen@laskuvarjotoimikunta.fi

 

Pauli Sillanpää, Novavastaava
Tarmpereen Laskuvarjokerho ry
Skydive Finland ry

pauli.sillanpaa@laskuvarjotoimikunta.fi